Real Madrid – inca un trofeu

Meciul dintre Real Madrid si Atletico Madrid s-a terminat 4-1, trofeul ligii campionilor revenind celor de la Real. Nu am urmarit meciul, nu prea ma uit la meciuri, prefer sa fac alte lucruri in timpul acela. Din cate am inteles a fost un meci greu pentru ambele echipe, jucandu-s peste 90 de minute pentru ca s-a terminat 1-1 dupa primele 2 reprize. Au fost nevoie de prelungiri, timp in care cei de la Real au dat 3 goluri, terminandu-se 4-1.

Cei de la Atletico au inscris primul gol, in minutul 36, iar cei de la Real au egalat abia in 93 prin Sergio Ramos. Sincer, nu ma asteptam sa castige cei de la Real, dar uite ca au reusit sa dea 3 goluri in reprizele de prelungire si astfel au luat inca un trofeu Europa Champions League. Este trofeul cu numarul 10 pentru ei, jucand 13 finale. Daca stai sa te gandesti, 10 finale castigate din 13 este un numar impresionant, cea ce dovedeste ca este o echipa de mare valoare.